Kategoria Zdrowie

Betakaroten

64Złota opalenizna wygląda wspaniale. Często jest jednak utrapieniem, głównie jeżeli chodzi o efekt uboczny jej występowania, czyli zmarszczki. Działanie słońca wysusza skórę, jednocześnie ją postarzając, potrzebujemy więc skutecznej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Wiosna jest czasem, w którym skóra bywa najbardziej wysuszona i co za tym idzie- wrażliwa. Już w tym okresie trzeba zadbać o jej szczególną pielęgnację i przygotowanie na lato. Swoją dietę można wzbogacić w szczególnie cenny beta- karoten. Jest to silny antyoksydant, który chroni komórki przed uszkodzeniem podczas działania na nie promieniowania ultrafioletowego. W przypadku braku jego stosowania mogłoby dojść do poparzenia skóry lub zaostrzenia procesu starzenia się jej. Beta-karoten ma jeszcze jedną dość ważną właściwość- działa brązująco na skórę, poprawiając jej koloryt. Beta-karoten jest również znany jako prowitamina A, ponieważ w organizmie dochodzi do jego przemiany w pewnym stopniu właśnie w nią. Nie jest toksyczny, nawet duże ilości nie działają szkodliwie, dlaczego więc z niego nie skorzystać? Dziwisz się, że najczęściej reklamowane preparaty ograniczające pocenie nie pomagają? Być może nie są aż tak skuteczne, być może podstawa problemu leży w twoim ciele. Aby się przekonać, wypróbuj sprawdzonego, wykorzystywanego od wielu lat pokoleń. Właściwości ograniczające nadmierną potliwość ma szałwia. Codziennie miej przygotowany litrowy wywar z niej, który staraj się wypijać, dzieląc na mniejsze porcje. Efekty kuracji zazwyczaj nie są widoczne od razu, ale nie rezygnuj z niej. Efekty zobaczysz wciągu miesiąca. Jeżeli to nie pomoże, a pot nadal będzie ci dokuczał, pójdź do apteki i zapytaj farmaceutkę o skuteczny środek- zazwyczaj są one sprzedawane bez recepty. Niech twoje lato będzie przyjemnością, a nie przykrym czasem borykania się z nadmierną potliwością. Przyczyn nadmiernego pocenia się jest dużo. Najczęściej jedną z nich jest stres. Oprócz tego niewłaściwa dieta oraz gorące powietrze lub choroba mogą przyczynić się do uczucia tej nieprzyjemnej wilgoci na ciele, z którą walka może być niekiedy długa i męcząca.

Podawanie ręki

14Tymi słowami akcentujemy chęć wyrażenia życzliwości wobec osoby, z którą się spotkaliśmy pierwszy raz w danym dniu. Zazwyczaj osoba, którą pozdrowiliśmy odpowiada nam w ten sam sposób. Jeśli tego samego dnia, ponownie spotkamy tę osobę, wówczas w zupełności wystarczy już serdeczny uśmiech, czy skinienie głową. Bardzo ważne jest, aby pozdrowienie znajomych traktować, jako obowiązek, gdyż w przeciwnym razie osoba, którą zlekceważyliśmy może poczuć się urażona, albo, co gorsze pomyśleć sobie, że jest czemuś winna. Absolutną koniecznością jest odpowiadanie na pozdrowienia. Brak reakcji może doprowadzić do zakończenia znajomości. „Dzień dobry” powinniśmy mówić wszystkim, których znamy z widzenia, bądź często spotykanym osobom. Wchodząc do sklepu, urzędu, czy biura, wszędzie tam, gdzie możemy spotkać ludzi, pomijając oczywiście domy handlowe i środki komunikacji, np. tramwaje, autobusy, metro oraz pociągi podmiejskie. W środowiskach młodzieżowych często zamiast „dzień dobry” można usłyszeć „cześć”, „hej”, „siemasz” itp. Rzeczą oczywistą jest, że pozdrowienia te, mogą być używane tylko wśród rówieśników, pod żadnym pozorem wobec osób starszych. Często podajemy rękę na znak przywitania się z kimś, np. w pracy, czy podczas spotkania na imprezie, przedstawiając się komuś. Znak ten stał się czymś oczywistym. Zdarzają się sytuacje, kiedy podanie ręki jest wyrazem uznania czy wyróżnienia, np. podczas odbierania dyplomu w szkole, lub jeśli znana osobistość na przyjęciu podaje rękę młodej osobie. Rękę podajemy przy pożegnaniu, przywitaniu, składaniu życzeń czy gratulacji, oraz podziękowaniu. Przy podawaniu ręki obowiązuje zasada odwrotna niż przy ukłonach. To kobieta podaje rękę mężczyźnie, starszy młodszemu, przełożony podwładnemu, osoba o wyższym prestiżu osobie mniej dostojnej. Ma to uchronić osoby uprzywilejowane towarzysko przed czyjąś natarczywością. Przy podawaniu ręki ważny jest subtelny, prosty uścisk dłoni. Na dłuższe jej przetrzymanie mogą sobie jedynie pozwolić osoby starsze, ale tylko po to, by tę osobę wyróżnić, bądź powiedzieć coś miłego albo ważnego. Niektórzy przytrzymują dłoń i potrząsają nią bez opamiętania, takich sytuacji należy się wystrzegać.

Krem nawilżajacy

44Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniego kremu. W tej kwestii również najważniejszą rzeczą jest dobór najbardziej pasującej możliwości do naszej twarzy. Obecnie jest tyle równych propozycji od naprawdę wielu firm kosmetycznych, że bardzo łatwo można wybrać niewłaściwą opcję. Aby oszczędzić sobie tego rodzaju problemów należy się udać do dobrych sklepów kosmetycznych, w których oferują porady specjalistów. Kiedy wreszcie będziemy pewni, co do rodzaju kremu, możemy go wreszcie zakupić. Pamiętajmy, że zwykle kremy dzielą się na takie do użytku na dzień oraz takie do użytku na noc. Kremy zwykle działają nawilżająco oraz wygładzają skórę. Jest to idealny składnik pod resztę kosmetyków z tego ze względu, że izoluje on skórę od innych – już kolorowych kosmetyków, które nie rzadko mają działanie niszczące. Twarz powinno być nawilżana kremem przed każdym zrobieniem sobie makijażu jak i również po każdorazowym zmyciu twarzy. Kremy nawilżające, stosowane w młodym wieku zmniejszają przyszłe zmarszczki. Podkład to pierwszy stosowany przez nas kosmetyk kolorowy. Powinien on być odpowiednio dobrany do naszej karnacji. Zwykle stosując podkład mamy na celu poprawienie kolorytu twarzy. Jednak we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Nie ma sensu nakładać podkładu o zbyt ciemnym zabarwieniu, jeśli mamy bardzo jasną karnację, ponieważ będzie to wyglądało nienaturalnie a w rezultacie brzydko. Nie ma potrzeby również wybierać bardzo jasnych odcieni, bo to nie wprowadzi zmian. Po za tym podkład ma wygładzać skórę tak by wyglądała na świeżą i wypoczętą. Jeśli przed nałożeniem podkładu zastosujemy krem nawilżający, będzie się on rozprowadzał łatwo i szybko. Jednak po nałożeniu podkładu nasza twarz może się delikatnie świecić. Z tego względu niezbędny staje się również puder. Dobrze jest by, co parę dni robić sobie odpoczynek dla cery od tego rodzaju środków. Wtedy cera odpoczywa oraz ma czas na regenerację, co powoduje ze staje się silniejsza oraz bardziej zdrowa. Istnieje również wiele przypadków gdzie nakłada się podkład leczniczo.

Kompleksy

56To kompleksy, nieraz urojone, sa głównym powodem chęci diametralnych zmian w wyglądzie ciała, sylwetki, wyglądu. Która z nas nie ma kompleksów? Która chociaż raz patrząc w lustro nie skrzywiła się na swój widok? Ciągle narzekasz- tu mnie za mało, tam za dużo Co jest głównym powodem naszych kompleksów i niezadowolenia z swojego wyglądu? W dużym stopniu jest to telewizja i ideał kobiety, jaki lansuje. Jest to kobieta szczupła, o idealnych piersiach, idealnych wymiarach, idealnych włosach właśnie? Ale co jest idealne? To wszystko narzuciła telewizja. Wpoiła Ci, że tak tylko wygląda ktoś idealny- wyglądasz inaczej, jesteś gorsza. Dlatego wiele kobiet chce tak bardzo upodobnić się do tego ideału. Co je do tego zmusza? Rywalizacja, chęć nie bycia gorszą, chęć podobania się i bycia z pozoru idealną a co najgorsza zazdrość Warto pokochać siebie, mówić sobie cały czas, że jesteśmy idealne, piękne, wspaniałe, cudowne, być tego pewne. Porzućmy to, co lansuje i wciska nam telewizja. Czy musimy wyglądać tak jak setki kobiet na ulicach? Być jak jedna z miliona czy jedna na milion? Wybór należy do Ciebie To smutne, że wiele kobiet nie potrafi wyjść bez makijażu z domu, nie umie się pokazać ukochanemu, bez makijażu czuje się źle i nieatrakcyjnie. Dawniej kobiety się nie malowały, podobały się sobie takie, jakie je Bóg stworzył. XXI wiek był czasem zmian i przełomowych rewolucji nie tylko w technologii, przemyśle, ale także ludzkiej mentalności, kulturze. Szukano czegoś nowego, ulepszano, tworzono. Powstałą telewizja, nieme koni, pierwsze krótkometrażowe filmy. Nastąpił niesamowity rozwój, to było coś wspaniałego i nowego. Ludzie grający w filmach stawały się kochane i sławne, wielu chciało być takim jak oni- zarówno pod względem zachowania jak i wyglądu. Przede wszystkim wyglądu. Powstawały pierwsze kosmetyki do makijażu- kobiety zaczynały „ulepszanie” urody poprzez malowanie się. Dziś jest ono bardzo popularne. Już kilkunastoletnie dziewczynki malują się bardzo ostro i bez umiaru naśladując gwiazdy czy starsze koleżanki. Makijaż ma służyć polepszeniu urody. Niestety wiele dziewczyn stosuje się zasady „im więcej, tym lepiej”. Wyglądają wtedy teatralnie, dziwnie a nawet śmiesznie. Nie negujemy makijażu- delikatny i subtelny może bardzo poprawić urodę, jednakże, jaki efekt daje tzw. „tapeta’? Czy poprawia nasza urodę? Raczej nie.